Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Život Martina Romana

Vládní chalupu v Krkonoších si pořídil šéf ČEZ Roman

29.01.2010, iDnes.cz

Rodina nejbohatšího českého manažera a šéfa elektrárenského gigantu ČEZ Martina Romana si od Úřadu vlády koupila chalupu ve Špindlerově Mlýně. Cena podle informací MF DNES přesáhla 12 milionů. Vláda se nemovitosti zbavila v pátém kole veřejného tendru. V předchozích kolech o ni nikdo nejevil zájem kvůli vysoké ceně.

Šéf ČEZ Martin Roman přiznává, že dlouho váhal, než do koupě šel. „Právě proto, že ta chalupa patří Úřadu vlády,“ vysvětluje. Šéf ČEZ si tím splnil dlouholetý sen: mít stylový dům v oblíbeném horském středisku, ale zároveň tak trochu stranou na samotě, aby si mohl užít soukromí. Úřad vlády se rozhodl chatu Slunečná ve Špindlu prodat ze stejného důvodu, jako se před časem zbavil budovy v centru Karlových Varů. Už nechce vlastnit a dotovat rekreační objekty. Utržené peníze hodlá naopak investovat do oprav svých budov v Praze – Strakovy akademie, Kramářovy vily, Hrzánského či Lichtenštejnského paláce, a také Benešovy vily v Sezimově Ústí na Táborsku.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít