Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Investice ČEZu

ČEZ zvýší investice

11.01.2011, Haló noviny

Energetická společnost ČEZ hodlá v příštích pěti letech investovat o desítky miliard korun více než v minulých letech. V rozhovoru pro deník E15 to řekl ředitel ČEZ Martin Roman s tím, že v období 2011 až 2015 dá firma asi 160 miliard na výstavbu, modernizaci a údržbu elektráren v Tušimicích, Ledvicích, Prunéřově a Počeradech. V listopadu přitom společnost oznámila, že omezí svůj investiční program na roky 2010 až 2014 o 21 procent, tedy zhruba o 78 miliard korun. „Přestože jsme oznámili určitou redukci plánu, skutečnost je taková, že v nejbližších pěti letech bude ČEZ investovat v průměru více než v minulých letech,“ řekl Roman. Potvrdil dřívější informaci, že celkové kapitálové výdaje a finanční investice v letech 2010–2014 dosáhnou přibližně 300 miliard korun. Nové a modernizované elektrárny mají přispět k tvorbě zisku ČEZ v době, kdy už skupina nemůže spoléhat na růst velkoobchodních cen elektřiny. ČEZ počítá na příští tři roky s jejich stagnací. Nejdůležitějším investičním projektem stále zůstává dostavba dvou bloků v Jaderné elektrárně Temelín, s výraznějším nárůstem investic v tomto odvětví energetiky se počítá od roku 2014.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít