Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Temelín

Politici jednali se šéfem ČEZ o Temelínu

06.02.2010, Právo

Politické špičky se sešly ve čtvrtek se šéfem společnosti ČEZ Martinem Romanem v Kramářově vile, aby jednaly o dostavbě Jaderné elektrárny Temelín. Kromě předsedy vlády Jana Fischera se zúčastnili setkání oba kandidáti na příštího premiéra – předseda ČSSD Jiří Paroubek a šéf ODS Mirek Topolánek.

„Pan Roman informoval politiky o průběhu veřejné soutěže na dostavbu Temelína. Skončila první fáze veřejné soutěže a diskutovaly se další kroky,“ řekl nejmenovaný zdroj serveru Tyden.cz. „Mluvili o Temelíně, o nějž se přetahují Američané s Rusy, a taky o solárních elektrárnách,“ dodal nejmenovaný politik.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít