Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Temelín

ČEZ: Rozšíření Temelína zvládneme klidně sami

20.10.2010, Novinky.cz – ekonomika

Energetická společnost ČEZ je podle slov svého šéfa Martina Romana schopná sama financovat rozšíření Jaderné elektrárny Temelín. Informovaly o tom Hospodářské noviny s tím, že přibrání nového partnera je podle ČEZ pouze teoretická úvaha.

Roman připustil, že spolupráce s partnery při projektech v jaderné energetice je ve světě poměrně běžná záležitost, nicméně v tomto případě jde pouze o teoretickou úvahu. „Jsme schopni financovat Temelín i samostatně,“ uvedl. Vítěz tendru na dostavbu dvou bloků v Temelíně a dalších tří v Dukovanech a Jaslovských Bohunicích v celkovém objemu zhruba 500 miliard korun by měl být znám v roce 2013, uvedl v úterý premiér Petr Nečas, a potvrdil tak posunutí projektu o rok. Nečas také předloží vládě podklady pro dostavbu elektrárny v Temelíně tak, aby ministři mohli plán projednat do konce roku. Ve hře jsou Westinghouse ze skupiny Toshiba, francouzská Areva a konsorcium ruského Atomstrojexportu a Škody JS, jak připomíná agentura Reuters.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít