Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Hospodaření ČEZ

Šéf ČEZ Roman oznámil, že společnost dá na vědu pět miliard

18.03.2010, Radio Praha ČRo 7

Šéf energetické společnosti ČEZ Martin Roman na čtvrteční konferenci Proměny Evropy 2010 prohlásil, že společnost dá v příštích deseti letech na vědu nejméně pět miliard korun. Konference se koná jako součást oslav 20. výročí založení Českého svazu vědeckotechnických společností. Předseda Poslanecké sněmovny Miloslav Vlček v pozdravném projevu hovořil o koordinaci vědeckých aktivit a podpořil vznik centrálního koordinačního orgánu, po kterém volají i vědci. Tím by mělo být ministerstvo pro vědu. Výzkum a vývoj jsou nyní v kompetenci ministerstva kultury.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít