Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Třinecké železárny

Železárnám v Třinci klesl zisk o 66 %

Mladá fronta Dnes, 14.05.2009

VÝROBA ŽELEZA

Třinec – Třineckým železárnám Tomáše Chrenka loni klesl čistý zisk na 1,2 miliardy korun z předloňských 3,6 miliardy Kč. Tržby druhého největšího výrobce oceli v tuzemsku naopak meziročně vzrostly o 1,5 miliardy na 37,085 miliardy korun. Výsledky ovlivnila o pětinu nižší celosvětová poptávka po oceli.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít