Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Média

Chrenek koupil podíl v TV 24.cz

Hospodářské noviny, 25.01.2005

Spolumajitel Třineckých železáren Tomáš Chrenek vstoupil na český mediální trh. Jak uvedl internetový server Euro OnLine, společnost Espanta, v níž ovládá majoritní balík akcií, koupila podíl 34 procent firmy Region Media, která vlastní licenci na vysílání „parlamentní televize“ TV 24.cz. Součástí transakce je také opce na další akcie společnosti Region Media.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít