Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Třinecké železárny

Podnikatel Chrenek má nový závod

Mladá fronta Dnes, 23.09.2005

Třinec – Třinecké železárny podnikatele Tomáše Chrenka koupily VVT – Vítkovice Válcovny trub.

„Rozšířili jsme tím naše výrobkové portfolio o nový produkt, bezešvé ocelové trubky,“ uvedla mluvčí firmy Dušana Chreneková. Společnost válcovnu koupila od firmy Astonia, kterou ovládají Shimon Jakobson a Oded Harel z Izraele, známí svou účastí v problematickém kontraktu Zemanovy vlády na stavbu dálnice D47 s firmou Housing & Construction.

Vstup železáren do firmy, která ročně vyrobí asi 105 tisíc tun trubek hlavně na produktovody a pro chemický průmysl, už schválila Evropská komise.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít