Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Barrandovské ateliéry

Barrandov Studio zahájí stavbu obřích ateliérů

Hospodářské noviny, 15.12.2005

Po několika letech odkladů, čekání na stavební povolení a zpracování projektu dostaly nové obří ateliéry konečně zelenou. První hala velkého komplexu, který Barrandov Studio (BS) přijde na více než 100 miliónů korun, se začne stavět od jara příštího roku.

O výstavbě rozhodla dozorčí rada společnosti, která schválila předložený návrh představenstva, informovala tisková mluvčí BS Dušana Chreneková.

„O ateliéry na Barrandově je velký zájem. Zvětšení ateliérové plochy zvýší naši schopnost alokovat více zahraniční produkce,“ uvedl předseda dozorčí rady BS Tomáš Chrenek.

Nový komplex bude tvořit několik zvukotěsných ateliérů, z nichž jeden bude dokončen v roce 2006. Další technické parametry a konečný počet hal budou upřesněny na zasedání dozorčí rady BS v lednu 2006.

Barrandovské ateliéry loni dosáhly zisku před zdaněním 55 miliónů korun při tržbách 576 miliónů korun. Vytíženost hal v meziročním srovnání klesla z 80 procent na 68 procent. Letos se zde točily například filmy Doom nebo Letopisy Narnie.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít