Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Zdravotnictví

Pojišťovna Agel se spojila s Hutnickou

Opavský a Hlučínský deník, 18.04.2009

Praha – Finanční krize a očekávaný výrazný propad příjmů veřejného zdravotního pojištění přiměly vedení Hutnické zaměstnanecké pojišťovny a Zdravotní pojišťovny Agel ke sloučení. Slibují si od toho provozní úspory, snižování počtu zaměstnanců však zatím společnost neplánuje. Krok, o kterém se spekulovalo už delší dobu, definitivně potvrdily správní rady obou společností. Agel ovládaný ocelářským magnátem Tomášem Chrenkem končí, právním nástupcem je právě Hutnická zaměstnanecká pojišťovna. Ta si tak posílila pozici regionálního lídra, nově má kolem 430 tisíc pojištěnců. Změna by se neměla dotknout ani jich, ani smluvní sítě zdravotnických zařízení, vedení nové společnosti ji navíc chce ještě rozšířit. Oficiálně ke sloučení dojde prvního července, do té doby pojištěnci i poskytovatelé zdravotní péče dostanou podrobné informace, co to pro ně znamená.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít