Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Ze života a byznysu

Euro.cz: Pro Chrenka pracuje i odborář Dušek

Ceskamedia.cz, 28.06.2011

Nedávno se objevily zprávy o odchodech vysokých státních úředníků, exministra obrany Martina Bartáka a bývalého šéfa protikorupční policie Libora Vrby, pod křídla miliardáře Tomáše Chrenka. Pro jednu z Chrenkových firem pracuje i někdejší předseda drážních odborů Jaromír Dušek, který zastává funkci člena dozorčí rady společnosti Dopravní zdravotnictví patřící pod Chrenkovo zdravotnické impérium Agel.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít