Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Barrandovské ateliéry

Barrandovské ateliéry se prodávat nebudou

TV PRAHA, 18.12.2003

Moderátor (Martin Pouva): Filmové ateliéry Barrandov se prodávat nebudou. Na dnešní tiskové konferenci to potvrdili zástupci společnosti AB Barrandov. Kromě toho prozradili i plány filmových studií na příští rok. Studia tak mohou pracovat na dalších projektech.

Tomáš Chrenek, předseda dozorčí rady AB Barrandov: V žádném případě neuvažujeme, ani neplánujeme prodej společnosti AB Barrandov.

V ateliérech se točily například filmy Jedna ruka netleská nebo Želary. Příští rok budou hostit mimo jiné slavného oscarového režiséra.

Radomír Dočekal, předseda představenstva AB Barrandov: Projekt, o kterém dnes už můžu mluvit, je vlastně film Romana Polanského, který se jmenuje Oliver Twist, známé téma. A je to vlastně jeho druhý film od toho, co natočil film, který dostal Oscara, Pianistu.

Kromě toho chystá společnost AB Barrandov také nadační fond pro čerstvé absolventy filmových studií. Jeho úkolem bude podpora absolventských či prvotinových projektů.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít