Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Média

Jaromír Soukup buduje vlivově nejsilnější mediální projekt – vstupuje do TV Barrandov

Ceskamedia.cz, 28.05.2012

Mediální podnikatel Jaromír Soukup rozšiřuje své aktivity o další mediatyp, vstupuje do TV Barrandov. Česká média informaci získala od dobře informovaného zdroje z mediální branže. Přestože se o propojení Soukupa s tímto televizním projektem již delší dobu hovoří stejně, jako o jeho poloviční majetkové účasti v zastupitelství Media Master, které má podle informací některých médií vlastnit právě s majitelem Barrandova Tomášem Chrenkem, v nejbližší době by informaci měla potvrdit například změna vedení televize Barrandov. Na pozici jejího šéfa totiž čeká Soukupův současný zaměstnanec a bývalý obchodní ředitel České televize Robert Kvapil. Soukup tak dovrší další etapu budování svého mediálního impéria, postaveného na základech jeho úspěšného projektu, společnosti Médea. Kromě zájmu o televizní byznys a aktivity na poli prodeje reklamy je Soukup aktivní také jako vydavatel printů. Jeho rodina vlastní společnost Empresa media, která vydává týdeníky Týden, Instinkt a Profit. Podle serveru motejlek.com je také Soukup majetkově či zájmově zainteresován ve vydavatelství Mladá fronta, které patří Františku Savovovi.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít