Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Třinecké železárny

Třinecké železárny vykázaly vysoký zisk

Hospodářské noviny, 18.08.2004

Se ziskem po zdanění ve výši 1,8 miliardy korun uzavřela pololetní hospodářské výsledky akciová společnost Třinecké železárny. Je to bezmála šestinásobně více než loni. Tržby za prodej výrobků a služeb činily 13,6 miliardy korun, o 2,9 miliardy více než loni. Podle předsedy dozorčí rady firmy Tomáše Chrenka společnost profituje z výrobků o vyšší přidané hodnotě pro automobilový průmysl. Obecně však hutím pomohla vysoká poptávka, která zvedla a dále zvedá ceny jejich produkce. V neposlední řadě Třinečtí vydělali i na dvoumiliardové kompenzaci, kterou jim letos poskytl stát.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít