Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Zdravotnictví

Chrenkův AGEL zvýšil loni obrat na 16 miliard

Právo, 21.03.2009

Zdravotnická skupina AGEL z impéria ocelářského magnáta Tomáše Chrenka dosáhla loni obratu 16 mld. Kč. Předloni to bylo 6,3 miliardy.

Skupina označovaná za největšího soukromého poskytovatele zdravotní péče ve střední Evropě očekává pro letošek obrat asi 18,5 mld. Kč.

Všechna zařízení v ČR jsou zisková. Ztrátová zdravotnická zařízení, která AGEL loni získal na Slovensku, se daří stabilizovat, uvedla ředitelka marketingu skupiny Mária Adamová s tím, že by se měla do roka dostat do kladných čísel.

AGEL vlastní v ČR a na Slovensku 34 zařízení.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít