Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Podpora Jana Fischera

Chrenek dal Fischerovi na kampaň dalších pět milionů

Tempus Medicorum, 10.12.2012

Dalších pět milionů korun dostal 19. 11. na svůj volební účet prezidentský kandidát Jan Fischer od miliardáře a spolumajitele Třineckých železáren a majitele zdravotnického holdingu AGEL Tomáše Chrenka. Jeden z nejbohatších Čechů tak zatím favoritovi klání o Pražský hrad přispěl celkem 14 miliony korun.

Chrenek dal Fischerovi devět milionů již letos v červenci. Tehdy to miliardář vysvětlil tím, že k Fischerovi chová největší důvěru ze všech prezidentských kandidátů, a ocenil ho za jeho působení v čele úřednické vlády. Kandidáti mohou v prvním kole podle zákona utratit maximálně 40 milionů korun a ve druhém kole 10 milionů.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít