Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Bakala a černé uhlí

Sponzor ODS a Sobotkův miliardář Bakala hrozí Nečasovi

20.04.2012, motejlek.com

Zdeněk Bakala razantně vystartoval na Petra Nečase. Nelíbí se mu, co na jeho adresu premiér řekl v Lidových novinách, Hospodářských novinách a Respektu v souvislosti s privatizací OKD a jejím policejním vyšetřováním. „Můj advokát již informoval úřad vrchního státního zástupce, že v případě Vašich výroků dochází k zásahu do mých osobnostních práv. Pevně věřím, že se podobné výroky z Vašich úst již nebudou opakovat,“ napsal/poručil Bakala předsedovi vlády v otevřeném dopise. Bakala, který opravdu zbohatl díky Bohuslavu Sobotkovi, patří mezi nejvýznamnější transparentní sponzory Nečasovy ODS.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít