Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Bakala a média

Šéfem představenstva Economie bude sám Bakala

05.12.2012, ČT24

Majitel vydavatelství Economia Zdeněk Bakala a jeho žena Michaela Maláčová společně posílí svou kontrolu nad vydavatelstvím Economia, které vlastní. Stali se totiž novými členy představenstva – Bakala bude představenstvu rovnou předsedat. Zároveň na funkci generálního ředitele Economie ke konci roku rezignuje Petr Babický.

„Vývoj na mediálním trhu i naše plány ve vydavatelství Economia mne přesvědčily, že je správné, abych se jako vlastník přímo účastnil řízení společnosti z pozice předsedy představenstva,“ sdělil k provedeným změnám Bakala, který ve funkci předsedy vystřídal Bessela Koka. Ten bude dále pokračovat jako místopředseda představenstva.

Na členství v představenstvu naopak rezignovali Michael Jasanský, Martin Frývaldský a Tomáš Klvaňa. Novým členem dozorčí rady byl zvolen Pepper de Callier.

Bakala chce Economii proměnit v centrum ekonomické a názorové žurnalistiky

Babický, který firmu vede od února 2010, podle Bakaly vydavatelství dobře připravil na období dalšího rozvoje směrem k digitální mediální budoucnosti. „Nyní je potřebné najít pro Economii nového manažera, který svými zkušenostmi i založením posune náš projekt moderního vydavatelského domu o úroveň dál,“ uvedl Bakala.

Bakala dodal, že v nejbližších měsících čeká Economii série významných změn, jejichž cílem je vybudovat z tohoto vydavatelství přední centrum ekonomické a názorové žurnalistiky na českém trhu. Součástí změn je i přestěhování vydavatelství z Letné do Karlína, kde bude fungovat v moderním integrovaném newsroomu. Mělo by se uskutečnit na jaře. „Chci být těmto proměnám osobně přítomen,“ vysvětluje Bakala.

Economia je lídrem na českém trhu ekonomických titulů. Do jejího portfolia patří deník Hospodářské noviny či týdeníky Respekt a Ekonom. Od října společnost vydává také lifestylový magazín Bel Mondo. Jediným akcionářem Economie je společnost BXR Media Limited, kterou vlastní Bakala.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít