Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Zdeněk Bakala a současní politici

Ing. Jan Zahradil

Zdroj: who is who

nar.: Praha, 20.03.1963, ženatý, 2 děti

Vysoká škola chemicko-technologická v Praze, obor technologie vody a životního prostředí; hovoří anglicky, rusky, německy, polsky; po ukončení VŠ pracoval jako výzkumný pracovník, 1990–92 byl zvolen poslancem FS. Působil jako poradce předsedy vlády ČR pro zahraničně-politické otázky a poté jako vedoucí oddělení evropské integrace Úřadu vlády ČR. Od r. 1998 je poslancem Parlamentu, kde zastává funkci místopředsedy Zahraničního výboru. 2001 byl zvolen místopředsedou ODS, 2002 1. místopředsedou ODS. Je stínovým ministrem zahraničí ODS, přičemž v této funkci působil i v letech 1998–2002. V r. 2002 byl zvolen zástupcem ČR do Konventu o budoucnosti EU. Působil jako předseda stálé parlamentní delegace do Evropského parlamentu, od 2003 byl předsedou parlamentní delegace pozorovatelů v Evropském parlamentu. Po zvolení do Evropského parlamentu v červnu 2004 se stal předsedou české národní delegace v parlamentní frakci ELS-ED a předsedou klubu ODS v EP. Jako poslanec Evropského parlamentu působí ve Výboru pro rozvoj, v Dočasném výboru pro politické výzvy a rozpočtové prostředky rozšířené Unie (2007–2013) a jako náhradník ve Výboru pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci. Je rovněž plným členem Delegace pro vztahy se zeměmi Mašreku a náhradníkem ve Společném parlamentním výboru EU–Turecko; Email: jzahradil@europarl.eu.

Předseda europoslaneckého klubu ODS, vedoucí české národní delegace v EPP-ED, stínový ministr zahraničních věcí.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít