Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Andrej Babiš a politici

Paroubková: Babiš lže. Sám se se mnou chtěl sejít

Parlamentní listy, 23. 1. 2012

Manželka expremiéra Jiřího Paroubka Petra Paroubková se ohradila proti slovům miliardáře Andreje Babiše. Ten totiž reagoval na údajnou fikci Paroubkové, která vyšla na webu Vaše věc.cz. S Babišem se prý setkala při úplně jiné příležitosti, než podnikatel vzpomíná. Bylo to u Stanislava Grosse a setkání proběhlo na Babišovu žádost.

„Paní Paroubkovou jsem potkal jednou v životě, když mě její manžel pozval na jednání s bývalým chorvatským premiérem Sanaderem, který čeká na soud kvůli korupci," řekl pro ParlamentníLis­ty.cz podnikatel, jehož překvapilo, že si jej Paroubková „bere do úst“. „Nakonec tlumočit nemusela, jelikož mluvím čtyřmi jazyky,“ pochválil se podnikatel.

„S panem Babišem jsem se sešla poprvé v roce 2008 u jednoho bývalého premiéra. Schůzku inicioval Babiš,“ reagovala pro ParlamentníLis­ty.cz Petra Paroubková, která po troše váhání prozradila, že oním nejmenovaným expremiérem byl Stanislav Gross.

Proč Babiš inicioval schůzku, to Petra Paroubková dodnes nechápe. „Já byla docela zmatená, proč se se mnou chce sejít. A nakonec o nic nešlo. Vyměnili jsme si telefonní čísla a řekl, že kdybych něco potřebovala, že si navzájem pomůžeme. To bylo všechno. Působilo to zvláštně,“ řekla ještě ParlamentnímLis­tům.cz Paroubková.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít