Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Luxusní restaurace na Azurovém pobřeží

Babiš si otevřel restauraci ve Francii

tyden.cz, 12. 8. 2013

Luxusní restauraci s tím nejlepším z francouzské kuchyně vybudoval jeden z nejbohatších Čechů Andrej Babiš (58) na Azurovém pobřeží, v městečku Mougins, proslaveném mnoha celebritami. Jen kousek od domu, kde žil Pablo Picasso, na dohled od míst, která pamatují Christiana Diora, Winstona Churchilla nebo Édith Piaf, koupil starší dům a s pomocí českých firem jej přestavěl na moderní restauraci.

Nazval ji Paloma, podle nejmladší dcery slavného malíře, a jeho žena Monika se postarala o vzhled restaurace. Jako návrhářka interiérů už vtiskla osobitou tvář restauracím svého muže v Česku. „Pro restauraci Paloma jsem zvolila modernější francouzský styl s nádechem neobaroka,“ prozradila SEDMIČCE Monika Babišová a dodala: „Mougins je historická vesnička s malebnými uličkami a spoustou starých domů, galerií a restaurací. I tento dům je původní, proto jsem zvolila styl, který nebude rušivý, ale přesto ukáže výjimečnost naší restaurace.“

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít