Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Andrej Babiš a média

Babiš přijde v březnu s regionálním týdeníkem

ČT24, 4. 1. 2012

Miliardář Andrej Babiš, který nedávno předeslal politické ambice své protikorupční iniciativy Ano 2011, začne vydávat regionální týdeník o rozsahu 32 stran. První číslo vyjde 8. března a distribuován bude zdarma. Podle serveru iDnes.cz bude týdeník vydávat akciová společnost AGF Media, která vznikla v prosinci a vlastní ji Babišův Agrofert Holding.

Andrej Babiš Periodikum v novinovém formátu má začít vycházet nejdříve na Plzeňsku a postupně se má rozšířit do dalších regionů. „Týdeník bude mít tolik mutací, kolik je v Čechách okresů. Struktura bude podobná té, jakou mají třeba deníky vydavatelství Vltava-Labe-Press (VLP),“ řekl šéf projektu Vladimír Junger, jenž v letech 1992 až 2002 ve VLP vedl divizi západočeských deníků Bohemia. Později řídil vydavatelství Impuls ČR. Babišův týdeník se dle Jungera zaměří na aktuální dění v každém z regionů.

Podle Jungera bude nový týdeník distribuován zdarma do schránek a do stojanů. „Startovat budeme postupně, nejprve v jednom regionu a do konce roku se budou přidávat ostatní,“ dodal Junger. Podle iDnes.cz začal Babiš připravovat projekt před dvěma měsíci. Tým, který se bude na vydávání týdeníku podílet, čítá nyní deset lidí, ale měl by se ještě rozšířit. Babiš se již dříve pokoušel proniknout na mediální trh, když uvažoval o koupi televize Barrandov nebo týdeníku Euro. Podle svých slov přispěl ke vzniku serveru Česká pozice.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít