Mapování
Zavřít vyhledávání

JUDr. Miroslav Jansta

Český právník a sportovní funkcionář, po sametové revoluci v roce 1989 československý politik Komunistické strany Československa a poslanec Sněmovny lidu Federálního shromáždění. V roce 1998 převzal od Karla-Heinze Hauptmanna pohledávku 20 mil. Kč za ČSSD, které Hauptmann před volbami vypomohl. Jansta kvůli tomu se svým známým Ivanem Lhotským dokonce založil společnost Tax & Investment Advisers (v.t.).

JUDr. Miroslav Jansta (* 8. března 1962 Nymburk) je český právník a sportovní funkcionář, bývalý předseda České basketbalové federace a předseda ČSTV, po sametové revoluci československý politik Komunistické strany Československa a poslanec Sněmovny lidu Federálního shromáždění. Je mj. spolumajitelem a jednatelem společnosti Advokátní kancelář Jansta, Kostka spol. s r.o.

V roce 1998 převzal od Karla-Heinze Hauptmanna pohledávku 20 mil. Kč za ČSSD, které Hauptmann před volbami vypomohl. Jansta kvůli tomu se svým známým Ivanem Lhotským dokonce založil společnost Tax & Investment Advisers (v. t.).

×

Vazby na témata

Mostecká uhelná společnost

Andrej Babiš a Agrofert

Martin Roman a ČEZ

Tomáš Chrenek a Třinecké železárny

Miroslav Jansta

Luděk Sekyra

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít