Mapování
Zavřít vyhledávání

Miroslav Grégr

Český politik, Nar. 13. 12. 1929 v Praze. v letech 1990–1992 český ministr bez portfeje, v 90. letech 20. století poslanec Poslanecké sněmovny za ČSSD, v letech 1998–2002 ministr průmyslu a obchodu a místopředseda vlády Miloše Zemana.

Český politik, Nar. 13. 12. 1929 v Praze. v letech 1990–1992 český ministr bez portfeje, v 90. letech 20. století poslanec Poslanecké sněmovny za ČSSD, v letech 1998–2002 ministr průmyslu a obchodu a místopředseda vlády Miloše Zemana.

(Zdroj: Wikipedie)

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít