Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Agrofert

Komerční banka se definitivně stala hlavní financující bankou skupiny Agrofert Holding

motejlek.com, 15. 7. 2012

Agrofert Holding Andreje Babiše se podílí téměř šesti procenty na všech úvěrech, které Komerční banka poskytla do segmentu velkých podniků. Na všech úvěrech Komerční banky představuje podíl Agrofertu 1,6 procent. Rozvoj konglomerátu financuje 23 miliardami korun zhruba dvacítka bank. Postupně se vykrystalizovala šestice bankovních skupin, na které připadají čtyři pětiny všech úvěrů Agrofertu.

Hlavní úvěrující banky/bankovní skupiny Agrofert Holdingu
(ústav, poskytnuté úvěry, podíl na úvěrech):
Komerční banka, 5,97 mld. Kč, 25,98 %
Erste Group Bank*, 3,11 mld. Kč, 13,49 %
Raiffeisen Bank International**, 2,87 mld. Kč, 12,51 %
UniCredit Bank Czech Republic, 2,59 mld. Kč, 11,26 %
Československá obchodní banka, 2,03 mld. Kč, 8,82 %
Royal Bank of Scotland, 2,01 mld. Kč, 8,76 %

*) Česká spořitelna + Slovenská sporiteľňa
**) Tatra Banka + Raiffensenbank

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít