Mapování

Zpátky na úvod

Zavřít vyhledávání

Andrej Babiš a Agrofert

Dobyvatel posttotalitního území. Král české chemie, potravinářství, médií a nově i politiky...

Fascinující příběh muže, který chtěl být vždy raději „zdravý a bohatý, ako chorý a chudý“. Podařilo se mu to. Tak teď ještě tu moc. Nebo prohlédl a chce skutečně pomoci společnosti?

Začít číst

Život a podnikání Andreje Babiše

Kontakty s STB, členství v KSČ, Petrimex

Agrofert

Privatizace Unipetrolu

Dotace

Andrej Babiš a politici

Andrej Babiš a média

Biopaliva a ceny potravin

Luxusní restaurace na Azurovém pobřeží

Banka LBBW

Andrej Babiš v politice

Osobnosti

Společnosti

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít