Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Akvizice České pojišťovny

Rok 2011

Na tuzemský trh vstupuje v tomto roce nová banka – Air Bank, ze skupiny PPF.


Home Credit už získala v Číně milion klientů

Úvěrová společnost Home Credit, která patří do skupiny PPF, přivítala v Číně svého miliontého klienta. Dosažení tohoto milníku potvrzuje rostoucí popularitu spotřebitelského financování. Od roku 2007, kdy Home Credit vstoupil na čínský trh, poskytla společnost úvěry v celkové výši 2,2 miliardy jüanů (přibližně 5,7 miliardy korun).

Home Credit v Číně rychle expanduje: během čtyř let se stal největším poskytovatelem splátkového prodeje v zemi. Jen za první pololetí roku 2011 schválil úvěry za 730 milionů jüanů (přibližně 1,9 miliardy korun), což je téměř stejný objem, jako za celý rok 2010, kdy půjčil 790 milionů jüanů (přibližně dvě miliardy korun). V současné době Home Credit v Číně schválí průměrně dva tisíce úvěrů denně. Mezi nejoblíbenější výrobky a zboží dlouhodobé spotřeby, na které si lidé u Home Credit China půjčují, patří mobilní telefony.

Home Credit plánuje nadále rozšiřovat své služby do dalších čínských regionů a budovat a posilovat vztahy s maloobchodníky.

Šéf zastoupení skupiny PPF v Číně, Miroslav Kolesár (skupina PPF je 100% vlastníkem Home Creditu v Číně), uvedl, že jedním z hlavních cílů politiky čínské vlády je zvýšit individuální domácí spotřebu. „Spotřebitelské financování hraje při naplňování tohoto cíle klíčovou úlohu. Home Credit se bude dál významně podílet na budování trhu spotřebitelského financování světové úrovně v Číně,“ doplnil Kolesár.


V roce 2011 dochází k rozdělení Energetického a průmyslového holdingu, a. s., ze kterého je vyčleněna jeho průmyslová část.

Skupina PPF vstupuje také do zemědělského byznysu a stává se majoritním vlastníkem ruského holdingu RAV Agro-Pro.

PPF získává plnou kontrolu nad ruským obchodním řetězcem Eldorado.

PPF a skupina KKCG Karla Komárka převzaly aktiva nejstarší tuzemské sázkové společnosti – společnosti SAZKA.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít