Štěpán Popovič
Dne 25. září 1990 vydal ministr průmyslu České republiky Jan Vrba (OF) rozhodnutí č. 320/1990, podle kterého přešel k 1. říjnu 1990 majetek státního podniku Sklo Union Teplice na nově založenou akciovou společnost. K zápisu do obchodního rejstříku došlo 28. září 1990.
V průběhu roku 1991 se manažeři Sklo Unionu domluvili s Petrem Kellnerem a Milanem Vinklerem na společné účasti v chystané kupónové privatizaci. V listopadu 1991 se Sklo Union účastnil navýšení základního kapitálu PPF, současně této společnosti poskytl půjčku. Celkem se jednalo o 40 milionů Kčs. Jaroslav Přerost a Štěpán Popovič se stali členy představenstva PPF.
Na koni roku 1991 Sklo Union převedl řadu prosperujících sklářských provozů do nově založené společnosti Glavunion,[5] která byla následně privatizována prodejem majoritního podílu společnosti Glaverbel.
Fond národního majetku se rozhodl nabídnout 61,5 % akcií Sklo Unionu v první vlně kupónové privatizace, zbývající část byla s výjimkou zaměstnaneckých akcií nabídnuta ve vlně druhé.[6] Hlavním akcionářem společnosti se po první vlně staly privatizační fondy založené společností Harvard Capital & Consulting, které získaly podíl 38,2 %. Podíl v SU měly také fondy založené investiční společností PPF.
Na mimořádné valné hromadě která se konala 5. prosince 1995 byli odvoláni všichni členové představenstva, mezi nimiž byl tehdy i Petr Kellner. Novými členy se staly osoby ze skupiny okolo HC&C v čele s Borisem Vostrým.
Na 20. června 1996 svolalo představenstvo mimořádnou valnou hromadu. Místem konání byly Velké Bílovice nedaleko Lanžhota. Tato valná hromada rozhodla o zrušení společnosti SKLO UNION a.s. bez likvidace sloučením s Harvardskými společnostmi, schválila mimořádnou účetní závěrku k 14. 6. 1996 a odměny statutárním orgánům ve výši 650 tisíc korun.
„Další informace o Štěpánu Popovičovi“: [http://www.mapovani.cz/…-jste-vy/103]