Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Akvizice České pojišťovny

Rok 2007

PPF podepisuje v roce 2007 dohodu s italskou pojišťovací společností Generali o vytvoření společného holdingu s působností ve střední a východní Evropě a v zemích SNS. Tímto se stává skutečně globální společností. Tomu odpovídá i její souběžný vstup na asijské trhy, především do Číny a Vietnamu, ale i investice v zemích, jako jsou Ukrajina, Bělorusko, Kazachstán a další, kde se zaměřuje převážně na spotřebitelské financování, pojišťovnictví a nemovitosti.

PPF získává podíl v ruské NOMOS Bank.

Skupina Home Credit, kterou kontroluje PPF, začíná působit v Číně.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít