Mapování

Zpátky na úvod

Zavřít vyhledávání

PPF

„Hollywoodský“ příběh Petra Kellnera a jeho impéria PPF

Kterak se z mladého chlapce z Liberce stal jeden z nejmocnějších a nejmajetnějších lidí celého postkomunistic­kého světa.

Jak se to stalo? Byl jenom odvážnější a schopnější než všichni ostatní? Měl jenom štěstí? Byl ve správný čas na správném místě? Anebo v pozadí jeho startu stály dobře se orientující opory minulé moci? A co údajné vazby na Rusko či Čínu? Nepomohlo mu to, že si dokázal podmanit klíčové muže první vlny privatizace, tedy Klause a Kočárníka? Kam směřuje PPF dále?

Odpovědi na tyto a jiné otázky můžete hledat a snad i nalézat v textech a dokumentech, které jsme k tématu shromáždili. Jedno je jisté. Nudit se nebudete.

Začít číst

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít