Mapování

Zpátky na úvod

Zavřít vyhledávání

Richard Háva a Omnipol

Šéf mocného zbrojařského prostředníka Omnipolu má rád dobré víno a holduje myslivosti. Veleúspěšně mixuje role kamaráda, lobbisty, loutkoherce a distributora výhodných finančních toků.

Nepřehlednutelná postava Richarda Hávy ukázkově propojuje svět velkého byznysu a velké politiky. Přítel Miroslava Kalouska žije v Conches poblíž švýcarské Ženevy. Šéf mocného zbrojařského prostředníka Omnipolu má rád dobré víno a holduje myslivosti. Jeho obzor je široký. Veleúspěšně mixuje role kamaráda, lobbisty, loutkoherce a distributora výhodných finančních toků. Pošramocená pověst ho netrápí. Obchod je obchod.

Začít číst

Richard Háva a Omnipol

Transportní letouny CASA

Přítel Miroslav Kalousek

Energetika

Osobnosti

Společnosti

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít