Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Transportní letouny CASA

Kalousek zuřivě brání Parkanovou: Nelétá na koštěti!

14. 6. 2012, tn.cz

Zatímco Bohuslav Sobotka volá po tom, aby Vlasta Parkanová rezignovala na funkci místopředsedkyně sněmovny a byla vydána k trestnímu stíhání, Miroslav Kalousek celou záležitost považuje za hon na čarodějnice a policejní zvůli.

"Pokud bychom měli být vydáni všichni, tak budu hlasovat pro, pokud by to měla být jen Vlasta Parkanová, v žádném případě,“ prohlásil rezolutně ministr financí Miroslav Kalousek. "To rozhodnutí neudělala Vlasta Parkanová. To rozhodnutí udělala vláda jako celek, učinila ho jednomyslně,“ do­dal.

„Obviňují ji, že pije pivo, létá na koštěti na Petrovy kameny a obcuje tam se Satanem,“ řekl dále a pokračoval: „Tvrzení ‚Vydejte nám Vlastu Parkanovou, protože nesplnila zákonnou povinnost, která neexistuje‘ je asi stejné jako ‚Vydejte nám Vlastu Parkanovou, protože létá na Petrovy kameny‘.“ A na adresu policie prohlásil, že se jedná o absolutní zvůli. Sama Parkanová tvrdí, že se cítí nevinná a že má čisté svědomí.

Ke kauze letadel CASA se dnes vyjádřil i Petr Nečas. Řekl, že kauza bývalé ministryně Parkanové pro něho není důvodem k rezignaci. Připomněl, že problémy s nákupy bez výběrových řízení měli také ministři obrany za sociální demokracii.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít