Mapování
Zavřít vyhledávání

Richard Háva

je český podnikatel zejména v oblasti obchodování se zbraněmi.

Ovládá podnikatelské skupiny kolem firem Omnipol a Zenit, které vykazují obrat kolem tří miliard korun a zaměstnávají asi dva tisíce lidí. Žije ve švýcarském Conches nedaleko Ženevy. Od 90. let 20. století je znám svým přátelstvím s politikem Miroslavem Kalouskem, který tehdy působil jako náměstek ministra obrany. Hávova firma Zenit se tehdy podílela na sporné výměně 10 ruských stíhaček MiG-29 do Polska za 11 vrtulníků W-3 Sokol.

Zdroj: Wikipedia

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít