Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Karel Komárek a politici

Karel Komárek – Václav Klaus

19. listopadu 2012, ČTK

Prezident Klaus vetoval novelu horního zákona, která ruší možnost vyvlastňování nemovitostí kvůli těžbě nerostných surovin. Podle Klause by se vláda schválením novely připravila o významný nástroj energetické politiky. Naopak podle ombudsmana je horní zákon z dob komunismu zastaralý a práva lidí omezuje. Ekologové míní, že Klaus je bojovníkem za práva silných proti právům jiných.

Poznámka: O den dříve seděl prezident Václav Klaus ve VIP lóži při utkání Davis Cupu hned vedle Karla Komárka ml. v přímém přenosu České televize.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít