Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Další podnikatelské aktivity

Miliardář Karel Komárek dá zadluženým plzeňským ocelárnám čtvrt miliardy na provoz

3. října 2012, zdroj: ČRo

Plzeňské ocelárny Pilsen Steel zachraňuje miliardář Karel Komárek. Jeho investiční skupina KKCG uzavřela se zadluženou firmou v úpadku úvěrovou smlouvu. Ocelárny tak získají do konce roku na provoz čtvrt miliardy korun. Firma dluží stovky milionů korun, tři měsíce nevyráběla.

Podnik, který zaměstnává 900 lidí, je už dva týdny v úpadku, od konce června kvůli dluhům nevyráběl a měl přerušené dodávky energií. Investiční skupina KKCG slibuje zachovat pracovní místa. Nejdéle do deseti dnů poskytne Pilsen Steel 100 milionů korun a do konce roku celkem čtvrt miliardy. To by prý mělo bez problémů stačit na financování provozu do konce roku.

Srpnové mzdy už Pilsen Steel dělníkům vyplatila. S těmi zářijovými prý nebudou zásadní problémy.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít