Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Souboj titánů

Karel Komárek vede přes 120 soudních sporů s firmou E.ON Ruhrgas

24. 10. 2008, motejlek.com

Vedení soudních sporů se stalo skutečnou životní vášní devětatřicetiletého Karla Komárka prostředního. Tvrďák od Hodonína a jeho skupina KKCG jich vedou nevídané množství. Výdaje na právníky jdou do stovek milionů. Například s německým E.ON Ruhrgasem má aktuálně v běhu více než 120 soudních pří. Jde o záležitosti kolem společností Europgas, SPP Bohemia a Moravské naftové doly. Všechny tyto firmy Komárek násilně ovládl a německý podnik zcela odstavil od jeho majetku. V blízké době se očekává důležitý verdikt, jenž o mnohém rozhodne. Pokud bude dáno za pravdu Němcům, Komárek se dostane do těžké defenzivy. Nic platný mu nebude ani ministr vnitra Ivan Langer, který je Komárkovým oddaným pomocníkem.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít