Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Telekomunikace

Vodafone se zamotává do sítě Karla Komárka prostředního

08. 11. 2013, motejlek.com

Zdá se, že za nejkratší konec v blížící se aukci volných kmitočtů, která by měla začít už v pondělí, tahá aktuálně Vodafone. Poté, co se mu nepodařilo dosáhnout dohody o sdílení sítě s Telefónikou, která bude nakonec stavět s T-Mobilem, má startovní pozici značně ztíženou. Nicméně záchrana možná není daleko – doslova přes ulici sídlí potenciální partner. Hned dvě společnosti ze stáje KKCG, a sice Sazka sázková kancelář a Sazka Telecommunications, obě shodou okolností řízené telekomunikačním matadorem Robertem Chvátalem, mají zájem stát se partnerem Vodafonu. Sazka sázková kancelář jako virtuální, a Sazka Telecommunications jako potenciální 4. mobilní operátor.

Poté, co PPF koupila Telefóniku, se dá očekávat, že chuť KKCG vstoupit do telekomunikací – a spolu s ní i investiční apetit v aukci – značně vzrostou. Blízké vztahy vedení Vodafonu a KKCG jsou všeobecně známy, společný postup ve jménu budoucího sdílení sítí by tedy byl nasnadě (jakkoli je to nejspíš v rozporu s pravidly aukce). Nicméně Vodafone by se měl mít na pozoru – když Karel Komárek prostřední někomu pomáhá, nebývá to tak docela nezištné. A Vodafone by se v jeho portfoliu vyjímal určitě lépe, než jen další odnož Sazky…

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít