Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

KKCG

Komárkova MND vstupuje na trh s plynem. Konkurenci chce převálcovat nižší cenou

27. 1. 2014, Ekonom

Po historicky největším zlevnění cen elektřiny sílí konkurence také na trhu se zemním plynem. Cenovou válku by mohl spustit nový hráč, kterým je společnost MND.

Nový hráč se zaměří na domácnosti, sází na nízkou cenu, férové podmínky i vlastní plynové vrty na jižní Moravě. A má vysoké ambice. „V prvním roce chceme získat dvacet tisíc zákazníků, do tří let bychom se měli dostat na 200 tisíc,“ uvedl ředitel firmy MND Prodej Ludvík Baleka.

Na podomní prodej nová firma sázet nebude. Místo toho chce využít sesterské firmy z Komárkovy skupiny KKCG. V první etapě půjde o informační linku 1188, později chce plyn nabízet také prostřednictvím terminálů Sazky a poboček cestovní kanceláře Fischer.

Komárkova firma cílí hlavně na zákazníky, kteří dál zůstávají u tradičních dodavatelů, tedy skupiny RWE a Pražské plynárenské. Například domácnost, která využívá plyn k vytápění, vaření a ohřevu vody, by mohla u MND ušetřit až sedm tisíc korun ročně.

Základní cena za spotřebovanou megawatthodinu plynu bude u MND nastavena na 809 korunách bez DPH, tedy podobně jako u dosud nejlevnějšího z velkých dodavatelů – společnosti E.ON Energie. Oproti ní však bude MND vybírat nižší stálé měsíční poplatky.

Kromě ceny sází Komárkova firma také na slogan „odebírejte plyn z první ruky“. Na rozdíl od konkurentů totiž nebude závislá na nákupu plynu v zahraničí, ale využije vlastní produkci z jihomoravských vrtů. Vytěžený plyn dosud nakupovala Jihomoravská plynárenská, nyní jej chce MND dostat přímo k zákazníkům.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít