Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Karel Komárek a politici

Výstřední miliardář Karel Komárek prostřední angažoval syna exministra Vladimíra Dlouhého

3. 9. 2013, motejlek.com

Šestatřicetiletý Štěpán Dlouhý se stal investičním ředitelem ve skupině KKCG Karla Komárka prostředního, který se v minulosti neúspěšně pokoušel stát se makovým králem. Pozici nelze srovnávat se stejným postem například v Pentě Investments, která disponuje propracovanou strukturou řízení projektů. V případě Dlouhého jde zatím spíše o záležitost vizitky. Nicméně dostává příležitost ukázat, že je schopen vyhledávat investiční příležitosti. KKCG si od něj slibuje, že najde vhodné akviziční cíle v regionu střední a východní Evropy. Vzhledem k reálné finanční síle KKCG to nebude úplně jednoduché.

Profesní kariéra Štěpána Dlouhého obsahuje řadu zajímavých jmen v oblasti private equity, investic a poradenství. Opravdu významná transakce, na které by se podílel, zatím chybí.

Otcem nové posily Komárkovy skupiny je Vladimír Dlouhý, někdejší několikanásobný ministr federálních a českých vlád, poradce Goldman Sachs a neúspěšný prezidentský kandidát.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít