Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Bývalí manažeři Penty pracují pro Babiše a PPF

Propadlíka Harta vystřídal v představenstvu PPF Kellnerův oblíbenec Štefunko

7. 12. 2010, motejlek.com

Třiatřicetiletý Martin Štefunko je dnes de facto mužem číslo tři ve skupině PPF. Proto nepřekvapilo, že se stal členem představenstva české PPF, která je poradenskou společností celého Kellnerova finančního konglomerátu. Vystřídal (nikoli nahradil) Evžena Harta, jenž nezvládl projekt zvaný PPF Media. Štefunko pracoval dlouhá léta v konkurenční Pentě. Jeho odchod se nesl na vlně dosti silných emocí. Letos se stal švagrem Daniela Křetínského.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít