Mapování

Zpátky na úvod

Zavřít vyhledávání

Investiční skupina PENTA

Silný středoevropský hráč s dvacetiletou historií. Od cenných papírů, přes maloobchodní síť, developerské projekty, strojírenské firmy, až po nejrozsáhlejší síť zdravotnických zařízení ve středoevropském regionu.

Spolužáci ze studií v Moskvě a Pekingu, kteří jsou zakladateli a partnery Penty, mají ten správný byznysový instinkt. Patří k němu i schopnost se dobře orientovat v kalných politických vodách. Ne nadarmo se jim na Slovensku přezdívalo „žraloci od Dunaje“. Ostatně, posuďte sami.

Začít číst

Skupina Penta

Penta a daňové ráje

Napojení na politiky

Penta a údajné napojení na Kreml

Kauza „GORILA“

Generál Aloiz Lorenc

Penta a MGIMO

Bývalí manažeři Penty pracují pro Babiše a PPF

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít