Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Ze života

Hospodářská mizérie majetkových účastí Miroslava Jansty z něho dělá v čele ČSTV tak trochu loutku na hraní

09.02.2012, motejlek.com

Miroslav Jansta je považován za významného schiebera. Jeho legální podnikání ovšem nese rysy poměrně značného neúspěchu. Většina firem, v nichž má majetkovou účast, je ztrátová, nebo disponuje výrazně záporným vlastním kapitálem. Jansta se díky své obratnosti stal nedávno předsedou Českého svazu tělesné výchovy (ČSTV). Tato organizace, která je historicky ze stejného těsta jako Jansta, i po ztrátě Sazky disponuje stále značným majetkem. Bude tomu tak i za pár let?

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít