Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Vliv na výstavbu slovenské jaderné elektrárny Jaslovské Bohunice

S výstavbou novej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach plánujú začať v roku 2021

19.03.2014, trnava-live.sk

Jadrová energetická spoločnosť Slovenska (JESS) zverejnila zámer výstavby novej jadrovej elektrárne v Jaslovských Bohuniciach.

Plocha pre umiestnenie nového jadrového zdroja priamo susedí s existujúcim areálom jadrových zariadení Jaslovské Bohunice (EBO), pričom využíva aj časť plôch odstavených blokov A1 a V1.

Celkový elektrický inštalovaný výkon je uvažovaný maximálne do 2400 MW. Prevádzková životnosť elektrárne bude 60 rokov. Náklady na výstavbu jedného bloku sa odhadujú na 4 až 6 miliárd eur.

Začiatok výstavby je plánovaný na rok 2021, termín uvedenia do skúšobnej prevádzky je stanovený na rok 2027. Trvalá prevádzka by mala začať o dva roky neskôr.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít