Mapování

Zpátky na úvod

Zavřít vyhledávání

Viktor Kožený

Bájná postava z dřevních let české cesty privatizace.

Neměla by být zapomenuta. Jedná se o mix hochštaplérství, mystifikace a předem připraveného plánu velkolepé krádeže. Klíčový podíl na celém příběhu měli pánové Boris Vostrý, Juraj Široký a Dušan Tříska. Viky Kožený není českým Arsenem Lupinem, je to spíše Václav Babinský českého byznysu. Story o Harvardských fondech není jen historickou příhodou, je také základním kamenem deformace polistopadové společnosti a její mravní relativizace.

Začít číst

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít