Mapování

Zpátky na úvod

Zavřít vyhledávání

Pavel Tykač

Kontroverzní podnikatel. Neústupný dravec. Symbol divoké privatizace.

Na výsluní mu pomohl klíčový prominent minulého režimu Svatopluk Potáč, ale také bratr hlavního autora kupónové privatizace Dušana Třísky – Aleš Tříska. Jeho příběh budete číst jako velkolepou story, při níž se tají dech. Podíváte se i do exotických zemí, v nichž sídlí offshorové společnosti. Stopy tajuplných finančních toků vás zavedou na Kypr, do Švýcarska, ale i do Ruska. Pavel Tykač se stal symbolem divoké privatizace. Nechybí mu nic – včetně krachu bank a privatizačních fondů, a pochopitelně také beztrestnost a pozice čtvrtého nejbohatšího Čecha.

Začít číst

Ze života

Svatopluk Potáč

Kauzy

CS Fondy

Mostecká uhelná společnost

Sokolovská uhelná

Osobnosti

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít