Mapování

Zpátky na úvod

Zavřít vyhledávání

Miroslav Jansta

-

Lobbista, právník, bývalý poslanec za KSČ. Jeho zákulisní vliv nejen na dění v ČSSD byl a stále je významný. Klasický příklad propojování státního, polostátního a soukromého byznysu s politikou. V jeho portfoliu jsou i současný a bývalý prezident, premiéři, ministři a šéfové některých největších domácích firem.

Začít číst

Ze života

Vztahy s politiky

Český sport

Financování ČSSD

Aleš Hušák a Sazka

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít