Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Ze života

Sekyrova skleněná kostka

8. 1. 2011

Kdo jiný by si uměl vybrat tak nádherné místo pro svou vilu? Luděk Sekyra staví skleněnou kostku podle návrhu architektky Evy Jiřičné na okraji pražské Troje. Kolem zeleň a nádherný výhled na Pražský hrad. Architektka ji charakterizovala jako vilu pro dva lidi. „Architektonicky půjde určitě o zajímavý projekt, jeden z mých nejcennějších,“ prohlásil už dřív Sekyra. Hodnota vily se těžko odhaduje, vždyť jen elektrické rozvody prý vyšly na 20 milionů. Na tomto místě přitom původně nemělo podle územního plánu nikdy vyrůst nic jiného než zeleň.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít