Mapování

Zpátky na téma

Zavřít vyhledávání

Luděk Sekyra a politika

Developer Luděk Sekyra poslal sto tisíc korun lidovcům

10.05.2012, Ekonom

Další význačný podnikatel se nepřímo angažuje v politice. Známý pražský developer Luděk Sekyra, ovládající skupinu Sekyra Group, podle informací týdeníku Ekonom finančně podpořil stranu KDU-ČSL, která usiluje o návrat do poslanecké sněmovny.

Sám byznysmen to potvrdil. „Poslal jsem jim asi 100 tisíc korun, vše je naprosto transparentní. KDU-ČSL reprezentuje politický směr, který je mi sympatický, a určitě je lepší, když budou ve vládě strany s devadesátiletou historií než politické novotvary. Důležité je pro mě i to, že lidovci mají nyní ve vedení lidi, kterým osobně věřím,“ uvedl na dotaz týdeníku Ekonom Sekyra, přičemž dodal, že se dobře zná zejména s místopředsedou lidovců Pavlem Svobodou (poznali se na pražské Právnické fakultě), a taktéž je prý v kontaktu s předsedou strany Pavlem Bělobrádkem.

I šéf lidovců sponzoring potvrdil. „Pro nás je to velký dar, vesměs od příznivců dostáváme maximálně několik desítek tisíc. Nejde ale jenom o peníze. S panem Sekyrou, který je vzděláním právník, jsme diskutovali i o ústavním právu a o situaci v českém byznysu,“ říká Bělobrádek.

Otázkou je, jak bude Sekyrovo angažmá přijato lidoveckými voliči. Sekyra byl totiž za minulého režimu funkcionářem SSM a členem KSČ.

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít