Mapování
Zavřít vyhledávání

Petr Kraus

Privatizátor Mostecké uhelné společnosti (MUS). Za praní špinavých špinavých byl 10. 10. 2013 v Bellinzoně (Švýcarsko) odsouzen na 3 roky, z toho ve vězení má strávit 16 měsíců a zbytek trestu je podmíněný.

Petr Kraus (*10.11.1966), zakladatel společnosti Newton Financial Management Group. Dne 10. 10. 2013 byl nepravomocně odsouzen v kauze MUS za praní špinavých špinavých peněz na 3 roky, z toho ve vězení má strávit 16 měsíců a zbytek trestu je podmíněný, pokuta mu byla vyměřena v přepočtu ve výši 178 tisíc Kč.

(Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/…onomika.aspx?…)

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít