Mapování
Zavřít vyhledávání

Oldřich Klimecký

Privatizátor Mostecké uhelné společnosti (MUS). Švýcarský soud ho posílá za praní špinavých peněz na 37 měsíců do vězení.

Privatizátor Mostecké uhelné společnosti (MUS). Nar. 16.02.1940, někdejší generální ředitel MUS. Švýcarský soud v Bellinzoně 10. října 2013 nepravomocně odsoudil šest bývalých majitelů a manažerů MUS, Oldřicha Klimeckého posílá za praní špinavých peněz do vězení na 37 měsíců a má zaplatit pokutu (212 tisíc korun).

(Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/…onomika.aspx?…)

×

O projektu

Projekt Mapování si klade za cíl popsat uplynulých více než dvacet let v České republice. Jde především o vztahy a souvislosti mezi velkou politikou a velkým byznysem.

Podívejte se do počátků zrodu naší novodobé historie, kdy docházelo nejen k redistribuci velkého majetku, ale také k redistribuci moci a vlivu. Příběhy z minulých dvou desetiletí nás ovlivňují významným způsobem i v současnosti. V té době se utvářely vztahové sítě, které jsou stále aktivní. Chceme-li odpovědně přemýšlet o budoucnosti, pak je důležité znát naši minulost, a to i tu nedávnou.

Čtenářům a uživatelům webu předkládáme obecnou analýzu z veřejných otevřených zdrojů. Není to hodnocení minulosti, nýbrž zpráva o minulosti. Nejsme ani vyšetřovatelé, ani soudci, abychom někoho soudili a nejsme ani kněží, abychom někomu dávali rozhřešení. Předkládáme veřejnosti pouze koncentrovaný faktografický soubor velkých českých příběhů uplynulých dvou dekád.

Mapování pro vás připravuje Petr Havlík s týmem autorů za podpory Karla Janečka.

Zavřít